Потребни состојки:

1 банана

1 рака бебешки спанаќ

1 рака рендан морков

7-8 бадеми

1 чаша незасладено оризово млеко

1 лажица рендан свеж ѓумбир

Сок од лимон

1 лажичка чиа семе

1 лажичка кокосово масло

Половина лажичка цимет

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека зимскиот сок не стане кремаст. Ставете го во чаша и одозгора наросете цимет.