Потребни состојки:

1 чаша сецкани моркови

Половина чаша замрзнати сецкани банани

Половина чаша грчки јогурт

Половина чаша млеко од бадеми

3 лажички мелени ореви

2 лажички агаве сируп

1 лажичка цимет

Половина лажичка мусканто оревче

Подготовка:

Ставете ги сите состојќи, освен агаве сирупот и зачините во блендер. Блендирајте неколку минути. Додадете го агаве сирупот и зачините и блендирајте уште една минута.